-

Draniu

Komentarze użytkownika

@W Waszyngtonie Prezydent Andrzej Duda – przyszły kandydat Ruchu Narodowego w wyborach prezydenckich'2020 (19 września 2018 00:40)

Spekuluje. A moze jest tak, ze anglosasi czyli GB i USA razem z tzw. regionem wyszehrackim   będą probowali stworzyć grupę państw konkurencyjnych do grupy państw skoncentrowanych bliżej Niemiec i Francji.. No ale co wowczas z takim panstwami jak Hiszpania ,albo Włochy. USA i tak przecież kontrolują Niemców, wszak maja tam swoje bazy i  to nuklearnie uzbrojone. A moze faktycznie jest tak ,ze to wszystko zmierza do rozbicia Rosji , tak jak to Coryllus mówi,ze jest to kwestia dwóch dekad jak Rosja się rozpadnie? 

Draniu
19 września 2018 16:09

@W Waszyngtonie Prezydent Andrzej Duda – przyszły kandydat Ruchu Narodowego w wyborach prezydenckich'2020 (19 września 2018 00:40)

No tak ,wiem ,wiem .." Życie bez The Economist byłoby życiem bez globalnej perspektywy "  :) Ale i tak nie napiszą ,jak autentycznie tę kiełbasę polityczną się robi, tak sądzę. PS.Niestety nie mam 20 funciakow / to jest około stówy PLN,zeby subskrybować  co dwa tygodnie tę gazetę. 

Draniu
19 września 2018 12:15

@O ochronie treści w sieci i poza nią (19 września 2018 08:59)

W zwiazku z tym ,trzeba robic swoje i opierać się na tradycyjnych metodach dystrybucji tresci oraz organizować tzw.spotkania/konferencje. To co robi i proponuje Coryllus ,to jest wariant na to co bedzie jak wyłączą prąd . Oczywiscie dostęp do informacj bedzie rglamentowany w ramach cenzury. Natomiast nie sądzę,aby całkowicie wprowadzono embargo na info. , ale wszystko jest możliwe. 

Draniu
19 września 2018 11:40

@W Waszyngtonie Prezydent Andrzej Duda – przyszły kandydat Ruchu Narodowego w wyborach prezydenckich'2020 (19 września 2018 00:40)

O wlasnie, zabrakło mi w tej notce wątku dotyczacego Brytoli - i Brexit-u , skoro UE/Niemcy  ewidentnie straszą nas jakimis sankcjami ,nie widze jakis działan z naszej strony w stosunku do Brytoli , czy my sie do nich przyblizamy ,czy raczej oddalamy.Na ile informacje ,ktore nam oficjalnie  aplikuja co do negocjacji w sprawie Brexit-u ,sa prawdziwie.. ? Z tego co zauważyłem polskojezyczne media niemiecki szerzą w tej sprawie dezinformacje. Osobiscie , nie mam zielonego pojęcia co sadzic o Brexit-cie, jak to sie dalej potoczy. A wiadomo ,UE bez Brytoli zostanie poważnie oslabiona. A moze jest tak,ze mamy do czynienia z upadkiem UE ,albo wyraźnym podziałem. Tylko kwestią czasu jest kto dołączy do Brytoli i stworzy konkurencje dla Niemiec i Francji. 

Draniu
19 września 2018 11:14

@O wpychaniu wody z powrotem do kranu (18 września 2018 09:06)

Szczegół Pan omininął i to istotny ,juz wiedzieli o tym jak nas potraktowali Anglicy w 39r, takze warto bylo o tym pamietac . Natomiast jestem przekonany ,ze obecni piloci beda to samo robili na F- 16, dzięki magikom od wpychania wody do kranu. :)

Draniu
18 września 2018 17:51

@O wpychaniu wody z powrotem do kranu (18 września 2018 09:06)

Sądzi Pan ,ze uda sie Panu mnie wkrecic w te panskie dyrdymały i czepianie sie słówek typu renta/ emerytura? Czy uwaza Pan,ze kogos tu na tym portalu sprowokuje do dyskusji ,ktorą Pan sprowadza do relatywizowania  i ze niby wszystko było oki ze strony Angolii , ze ktos z Panem bedzie dyskutował na temat traktowania po wojnie poskich zolnierzy na równi z angielskim . Proszę sie nie kompromitować,a jak chce Pan wpychac wode z powrotwem do kranu, to przeciez nikt Panu nie zabrania, prosze kontynuować, niech Pan próbuje. :) Moze nawet znajdzie Pan tu kibiców. Ale wątpię :)

Draniu
18 września 2018 17:31

@O wpychaniu wody z powrotem do kranu (18 września 2018 09:06)

Zaproszenie na paradę zwycięstwa otrzymali od Brytyjczyków tylko żołnierze dywizjonu 303 i to na krótko przed defiladą.

Anglicy nie życzyli sobie, by w defiladzie brali udział przedstawiciele sił lądowych i marynarki wchodzących w skład Polskich Sił Zbrojnych, które stanowiły jedną z najliczniejszych narodowych formacji walczących przeciwko hitlerowskim Niemcom. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie liczyły w 1945 r. ok. 200 tys. żołnierzy (na Wschodzie ponad 100 tys.).

W tej sytuacji lotnicy z dywizjonu 303, którzy się wsławił w bitwie o Anglię - w geście solidarności - zrezygnowali z udziału w paradzie. W efekcie londyńska aleją The Mall - obok Anglików i Amerykanów - maszerowali m.in. Czesi, Belgowie, Brazylijczycy, Meksykanie, a nawet wet ...

Draniu
18 września 2018 16:21

@O wpychaniu wody z powrotem do kranu (18 września 2018 09:06)

I ot chodzi .tak sie czesze kasę.. A my nigdy nie nauczymy sie , korzystać z okazji ,zeby zarobić. Bo kto ma leb do tych spraw ?Zawsze wychodzimy z tym swoim honorem w slipach. 

Przyklad, przez dwa lata ,trzy,,żeśmy boksowli sie w sprawie tzw. uchodźców. I nadal jestesmy na cenzurowanym, kiedy mozna było załatwić sprawę bardzo szybko i z zyskiem. Wystarczyło podać cenę przyjęcia uchodźców ,taką ze Niemcy  by przysiedli,a argumenty na wywindowaną cene zawsze mamy i twardo negocjowac. Negocjacje prawdopobnie trwaly by do dzis :)  I problem byłby z glowy.Nawet gdyby sie zgodzili. Tworzymy za te pieniądze obozy przejsciowe ,budownie takich obozow za nim sprowadzimy uchodzcow , moze trwać dwa lub trzy lata. :) UE jest wsciekła, my twierdzimy ,z ...

Draniu
18 września 2018 14:29

@O wpychaniu wody z powrotem do kranu (18 września 2018 09:06)

Zgadza sie i ten motyw  w swojej tworczosci dalej ciagnie Łysiak, nakrecajac kolejnych naiwnych , wpuszczajac zarazem w maliny Nie ma mowy o tym,ze przy tak efektownych "chwilach" młodzi hero zostają z ręka w nocniku.  I nawet jak dochodzi do przeprosin, to one padają po ilus tam dekadach i co najgorsze niczego to nie załatwia,bo np.archiwa znowu zostaja zabetonowane na kolejne 50 lat. A synowie Albionu ,nadal ćwiczą swoje stałe frgmenty gry, i sa przekonani ,ze kolejny raz im sie uda. I co jest najsmieszniejsze w tym wszystkim ,udaje im się.. Frajerstwa jest pełno ..Bo jak tu szanowac państwo ,ktore rzuca swoich synow na pożarcie,synow ktorzy ciezka harówą wyksztalcili rodzice. Tego szanowny pisarz juz nie chce zauważyć. 

Draniu
18 września 2018 12:46

@O wpychaniu wody z powrotem do kranu (18 września 2018 09:06)

Problem jest w tym ,ze nie chcą pokazywac tego,ze jak byc pilotem i walczyć , to walczyc o interesy polskie.. A nie latac po cudzym niebie i zgrywac hero.. Film Dywizjon 303 powinien byc o głupocie poswiecania sie dla "sojusznika" ,ktory nas zdradził ,a pozniej sprzedał sowietom.. Ten film powinien byc ostrzezeniem,zeby nigdy takich kretynski pomysłow nie realizować, a zycie ma swoja cenę . Powinien byc o tym ,ze my powinnismy najpierw nauczyc sie liczyć, a nie poświęca .. I gwarantuje,ze tlumy waliłby do kin.. A film byłby sygnałem dla naszych "sojusznikow" ,ze nikt z Polaków juz nie bedzie sie tak kretynsko poswiecał, a jak juz ,to żołd musi miec swoja odpowiednią cene. Czyli jak w biznesie ,nieodłączne pytanie ..A co ja z tego będę miał ? No i nauczyć ...

Draniu
18 września 2018 11:31

@O zwalczaniu bezobjawowej rewolucji wszystkimi dostępnymi siłami (18 września 2018 07:47)

A tak generalnie, wszystkie rewolucje były wspierane zewnetrznie.. Mnie nie dziwi ,ze ta pokraczna opozycja nawet sie z tym nie kryje. Przeciez oni zyli i zyja z tego ,aby bronic interesów np niemieckich.

Draniu
18 września 2018 10:56

@Cytuję z pamięci, a ta jest zawodna.... (17 września 2018 09:29)

Sprawa paliwa ,to nie jedna wpadka KL. Proszę mi wytłumaczyć , gdzie Leski leczył tak powazne kontuzje jakie odnisół po zestrzeleniu  samolotu.. Nic na ten temat nie wspomina,a z tego co mówi wynika,ze ledwo co uszedł smierci. Urazy glowy, żebra połamane i powazne uszkodzenia kregosłupa. Jaki jest okres rechabilitacji po tak ciezkich uszkodzeniach ? Gdzie przebywał, w jakim szpitalu , kto go poskladał.. ? To wszystko tzw. kupy  się nie trzyma:) Rowniez nalezy uwzględnić fakt,zadac sobie pytanie dlaczego w 1985 roku udzielił wywiadu ,kiedy ekipa jaruzela szalała. 

Draniu
17 września 2018 17:50

@Cytuję z pamięci, a ta jest zawodna.... (17 września 2018 09:29)

Dlatego istotne jest podejscie do tego typu spraw jak z Leskim, bardzo konkretnie i rzeczowo. Historia dziejow gospodarki polskiej sie kłania, o ktorej w ogole sie nie mowiło wowczas i sadze , ze Leski miał tego świadomość ,stąd takie dyrdymały opowiadał. A z ta wiedza nawet podstawową jezeli chodzi o gospodarke, jest generalnie rzecz ujmując bardzo kiepsko.

Propagowanie samych tylko ideii patriotycznych jest swiadomym zabiegiem, aby oglupiac . Nikt przeciez nie bedzie dyskutował w takich sytuacjach o dobrach materialnych, a juz o własności ,ktora z pokolenia na pokolenie była utrzymywana, to  w ogole nie ma mowy. Rozsadek nie jest wskazany przy tego rodzaju propagandzie. 

Natansonowie mieli bardzo duzy wplyw na tworzenie sie nowego panstwa, chodzi oczywiscie o kas ...

Draniu
17 września 2018 16:14

@Cytuję z pamięci, a ta jest zawodna.... (17 września 2018 09:29)

Nie wiem czy zauważyłeś ,ze Natanson vel Leski doskonale pamietał nazywy orginalne holenderskich firm, które budowaly nasze okręty podwodne.. Czy inzynier z pamięcią wywiadowcza, moze sie az tak mylić co do typu samolotu jakim sie poruszał.. Zaznaczając przy tym ,ze pierwszy raz wsiada do Karasia. W tym wywiadzie jest wiele nieścisłości , i konfabulacji. Proponuje ,abys jeszcze raz wysluchał tego wywiadu.  No i proszę zapoznaj sie z historia rodziny Natansonów . Sądzę ,ze te czynnik rowniez miał wplyw na  losy KL.

Draniu
17 września 2018 15:56

@Multikulti+ czyli spanikowany premier wyrzuca z sań ministra Chorążego (17 września 2018 11:22)

Ta dbałość o polskiego przedsiębiorcę ze strony sfer rzadzacych jest grubą przesadą, jak rowniez wypowiadanie sie w ich imieniu.Generalnie jest embargo np. w TVP na wypowiedzi polskich przedsiębiorców ,a sczegolnie z mini i malych przedsiebiorstw ,przewaznie te firmy sa prowadzone przez rodziny.Bo jak dotąd, ta sfera jest mocno zaniedbywana , natomiast biurokracja i prawo nadal pęcznieje,ktore skutecznie blokuje przedsiebiorczosc Polakow ,nie wspomnę o podatkach, ktore jak na nasze państwo sa olbrzymie. Nie spotkałem jak dotąd polskiego przedsiębiorcę,ktory narzekałby na brak rąk do pracy, natomiast na to ,ze nie ma fachowców , to tak. Problem polega nie w ilosci tylko w jakosci pracownika oraz podatkach jakie musi pracodawca zapłaci za pracownika. Lista zyczen ...

Draniu
17 września 2018 14:01

@Cytuję z pamięci, a ta jest zawodna.... (17 września 2018 09:29)

To ,ze K. Natanson vel Leski klamie to jest jasna sprawa. Powinnismy ustalić, czy to robił świadomie i w jakim celu, czy  zwyczjanie fantazjował ,aby na siebie zwrócić uwagę, a gamonie od propagandy bez zweryfikowania , biorą go za przykład tzw. bohaterstwa na zasadach kopiuj wklej,albo to jest swiadome działanie,zeby mącic w historii. Batdzo dobry pomysł z tą weryfikacją jego wspomnień.

Draniu
17 września 2018 13:18

@Cytuję z pamięci, a ta jest zawodna.... (17 września 2018 09:29)

Problem z tzw. "bohaterami" jest juz oddawna znany. A Ci ktorzy probowali ofcjalnie walczyć z tą patologią mitomańską, zawsze byli spychani na margines. Cos na ten temat moze powiedzieć Leszek Żebrowski, ktory był czlonkiem komisji weryfikacyjne  ZBoWiD-u. A ja pamietam jak moj śp. Ojciec piany dostawał ,jak słyszał rozne historie podobne do tych co nam aplikował Kazimierz Natanson vel Leski. Ale jak widać nadal komus zalezy na szerzeniu zamętu i zakłamywaniu faktów oraz opowiadaniu historyjek kostiumowych w postaci przebieranek za generała, i nikt nie zadaje pytań,czy az tak trzeba bylo sie przebierać , czy az tak trzeba było manifestowac swoją działalność konspiracyjna, wszak chyba nie bylo codziennością,ze generałowie swobodnie jezdzili  w c ...

Draniu
17 września 2018 12:48

@Cytuję z pamięci, a ta jest zawodna.... (17 września 2018 09:29)

Hipokryzję widac ewidentnie w TVP. Niby powstają "obiektywne" programy publicystyczne, a z dugiej strony reklamuje sie lichwe bankową,albo obce koncerny, tak wyglada misja publiczna Tvp. To samo jest z tzw portalami "prawicowymi."Co innego w tresciach artykułow , a co innego w reklamach , ktore nic nie maja wspolnego np.z polska przedsiebiorczoscia. Abstrakcja.Wszak przeciez polskich targowisk , gdzie sie bezposrednio kupuje od rolnika TVP nie bedzie reklamowała tak sama z siebie ,darmo. PS. Sorry za OT.

Draniu
17 września 2018 11:35

@Cytuję z pamięci, a ta jest zawodna.... (17 września 2018 09:29)

A centrala gdzie się znajduje ,tzw. matka tych wszystkich Stowarzyszeń Wikimedia w danych państwach, gdzieś ona musi być. Czy to jest może jakis oddział koncernu google? No i kto wybiera te zarządy w poszczegolnych państwach? Chyba to jest jasne,ze te oddziały nie sa niezależne od tzw. centrali. I muszą  byc jakoś  finansowane. 

Draniu
17 września 2018 11:09

Strona 1 na 25.    Następna