-

Draniu

Komentarze użytkownika

@Tylko Becia! (20 marca 2018 07:55)

Zobaczymy jak to będzie ,bo na polu walki pojawił się niejaki Michał Dzięba.. Sądzę,że on większe szkody Trzaszkosiowi robi ,niż cały PiS.. 

Draniu
20 marca 2018 11:52

@O tym, jak Żydzi chcą w Polsce wprowadzić stan wyjątkowy (20 marca 2018 10:07)

No nie wiem ,ja jego felietony odbieram z lekkim przymrużeniem oka i on takiej formy używa, widzę w nich spory dystans do rzeczywistości.. Nie wiem ,skąd taka powaga bierze się u Ciebie w stosunku do jego  wpisów.. Czyzby Ewaryst zagrazał wiekszosci parlamentarnej jaka ma PiS ? 

Wiadomo,że do bojkotu nie dojdzie , jednak dyskusja jakas  pojawiła się na ten temat na forum politycznym..Nie wiem po co,ale jednak rozmawia się..

A co do Żydów, to nadal nie słyszymy o pozwoleniu na ekshumacje pomordowanych w Jedwanem.. Nadal cisza i nadal sprawa jest nie wyjaśniona... Cóż przeszkadza PiSowi w podjęciu takiej decyzji.. Czyżby zgiety kark i ugiete nogi ? 

Draniu
20 marca 2018 10:46

@Tylko Becia! (20 marca 2018 07:55)

Wątpię w trafną decyzyjnosc PiSu w tej sprawie.. Generalnie zawiodłem się na PiSie i to bardzo.. Niektórzy już nawet zaczynają tłumaczyć PiS z ich zaniechań.. Generalnie te wyścigi mnie już nie interesują.. Nie mam intersu w tym ,żeby kogokolwiek wspierać .. 

A Warszawa to aktualnie miasto urzędników korporacyjnych, czyli ludzi bez wyobraźni... Nie ma charakteru.. Tak jak i PiS ,który nie potrafił zdjąć ze stanowiska i postawić w stan oskarżenia HGW..  

Draniu
20 marca 2018 08:57

@Wesele, czyli o lepkich rękach Dobrej Zmiany (18 marca 2018 10:15)

Zgadzam się z Tobą ,że Klata to człowiek demolka ,jemu zabawki trzeba zabierać.. A jak chce się bawić w artystę to niech sobie sam kupi te zabawki i wystawia swoje wizje ..Klata to jest taki sam typ jak ta wsza chorwacka co to też porwała się na Klatwe Wyspiańskiego i nam tu serwują jak powinna kultura europejska wygladac w Polsce .. To jest ten sam sort nemodernistyczny , naslany po to aby niszczyć wszelkie objawy tzw. kultury narodowej czyli rodzimych klasyków..

Natomiast wymieniłem teatry , które są finansowane przez państwo, wzorce są, tylko trzeba je umieć wykorzystac .. Ten pomysł na Teatra Narodowy ,a mamy  ich dwa  W Krakowie to jest Teatr Stary , a w Warszawie Teatr Narodowy..  To jest bardzo dobry pomysł , tylko niestet ...

Draniu
19 marca 2018 17:16

@Wesele, czyli o lepkich rękach Dobrej Zmiany (18 marca 2018 10:15)

Royal National Teatre, Royal Shakespeare Company są współfinansowane ze środków publicznych .. I wystawiają non stop swoją rodzima klasykę.. I nikomu się nie nudzi i bilety też są wyprzedawane z dużym wyprzedzeniem... To samo jest we Francji w Teatrze Comedie Francaise ,w który non stop wystawia się klasykę francuską czyli Moliera.. I też jeszcze nikomu się to nie znudziło..

Draniu
19 marca 2018 15:26

@Oligarchia a rebours (19 marca 2018 09:13)

Bardzo trafny termin, szamanizm .. Nędzny teatrzyk, pozbawiony treści ,za to przerost formy to zwykle show, które nawet nie przypomina cyrku.. Bo jednak w cyrku trzeba pokazać, że się umie robić fikołki..

Co do Pawlickiegio, już są na tyle bezszczelni  w kontrolowaniu dystrybucji pieniędzy z naszych podatków, że jedynym producentem jest Pawlicki.. Nie napisze ,że okradają nas , bo na to trzeba mieć dowody,a jak wiadomo w sądach nie liczą się słowa tylko tzw. twarde dowody.. Narzucają nam Pawlickiego jako jedynego podwykonawczego producenta ,który jako jedyny potrafi zadbać o realizację dużych projektów filmowych.. A z tą realizacja to jednak jest baaardzo cienko.. Film smoleński pod względem jakości technicznej jest nedznym filmem , w związku z tym r ...

Draniu
19 marca 2018 11:37

@Wesele, czyli o lepkich rękach Dobrej Zmiany (18 marca 2018 10:15)

Dramat Wyspanskiego to jest partytura oparta na formie , w tym wypadku jest to wiersz .. W wierszu trzeba odczytać akcenty, a później przełożyć to na myśl.. A wiec jest to w początkowej fazie  praca nad utrzymaniem formy, a później interpretacji. Trzeba nauczyć się rozczytywac nuty..  

Klata nie dość ,że nie robi tego to dodaje swoje nuty ,generalnie wszytko przemeblowuje.. No i zatupuje roznym wygibasami.. 

Zachodzi pytanie ..Czy taki spektak ma cos wspolnego z utworem Wyspanskiego , czy powinno sie tak orac klasyke w Tearze Narodowym, którego głównym zadaniem jest pilnowanie aby utwory tam wystawiane były jak najbliższe pierwotnej wersji danego przedstawienia.. ?

Najprościej jest oddalać się od autora stosując swoje wizje..Najt ...

Draniu
19 marca 2018 08:09

@Błędy PIS-u, błędy PIS-u.... (18 marca 2018 15:01)

Trafione w dyche.. No ale PiS jest przekonane ,że jeszcze płyną na fali.. Stąd to poczucie ,że mają dużo czasu.. A tu czasu już nie ma i następnego nie będzie.. W tej rozgrywce również nie ma czasu na naukę.. Tu trzeba byc preżnym, silnym i zwinnym aby wygrywać.. A nie rozmemłanym..

Draniu
18 marca 2018 20:44

@Wesele, czyli o lepkich rękach Dobrej Zmiany (18 marca 2018 10:15)

Ciężko twój wpis określić mianem recenzji.. To jest opis wrażenia Twojego jakim była wizyta w Teatrze do którego bardzo rzadko chodzisz.. Tak to odebrałem..

Wracajac do Klaty , każda wymiana tego człowieka , na kogoś innego jest słuszna decyzja ..Rowniez błędem by był przedłużanie z nim umowy...

Wracając do spektaklu,zastosuje pewne porównanie.. Czy np. W konkursie  chopinowskim dopuszcza się rockowe interpretacje utworow Chopina.. No nie dopuszcza się..

A Teatr Narodowy , winien być takim miejscem gdzie się również szanuje klasyków, żeby później taka efekciarska gimbaza miała skalę porównawcza i odrozniała klasykę od luźnej interpretacji tej klasyki..

Draniu
18 marca 2018 18:52

@Wesele, czyli o lepkich rękach Dobrej Zmiany (18 marca 2018 10:15)

Teatr Narodowy, a  takim jest Teatr Stary .. Nie powinien służyć do eksperymentów  szkodnika jakim jest Klata.. 

Chce tworzyć swój teatr ... Teatr Klaty , to niech sobie założy i wystawia za własne pieniądze swoje wizje.. 

Klata , nie jest słoniem , on jest troglodyta  .ktory wszedł w skład porcelany..

A Teatr Narodowy , ma być klasyczny ,ktoś powie ,że to jest nudne , że to trąci muzeum.. Tak ,tak ma być i już.. A na wątpliwe eksperymenty teatralne jest gdzie indziej miejsce ,ale nie w Teatrze Narodowym

Standardy,klasyka ma swoje granice interpretacyjne.. 

A ten troglodyta je przekracza w sposób chamski.

Nie lubię Glinskiego, ale ta decyzja o zmianie dyrekcji była bardzo słuszna..

 

Draniu
18 marca 2018 16:38

@Własność, socjalizm i wariatki – czy tym można wyjaśnić historię świata? (16 marca 2018 22:56)

Oczywiście  że się nie rozumiemy.. Bo znowu Pan posługuje się ogolnikami i jednym przykładem .. Ilu było takich ziemian ? Może Pan określić liczbę , jakieś procenty w stosunku do ogółu ziemian.. 

A co do ich finansowania,również trzeba byłoby sprawdzić w jakiej sytuacji ekonomicznej owi sponsorzy byli.. Czy aby nie byĺo tak ,że to byĺo jakiś sposób na wyjście z kłopotów ...

Wracając do politykowanie ziemianstwa , i jego zaangażowania..

Sądzę ,że było tak jak jest dziś .. Własność stała się ciężarem ,a nie motywacja do działań konstruktywnych..

Stąd mamy dziś stosunkowo maĺo ,a wręcz w ogóle , nie ma przedsiębiorców w polityce. 

Draniu
17 marca 2018 11:42

@Własność, socjalizm i wariatki – czy tym można wyjaśnić historię świata? (16 marca 2018 22:56)

A tak na marginesie.. Proszę zauważyć.. Dlaczego aktualnie w naszym parlamencie nie ma przedstawicieli naszych rodzimych przedsiębiorców, którzy próbują budować polski kapitalizm.. 

Po części będzie miał Pan odpowiedź na zadane przez Pana pytania .. O politykowanie ..

Co do światopoglądu socjalistycznego ziemianstwa , też prosiłbym o jakieś dokładne dane.. Bo z tego co Pan pisze wynika ,że wszyscy takowy mieli, albo większość. A tak nie było.. 

 

Draniu
17 marca 2018 10:32

@Własność, socjalizm i wariatki – czy tym można wyjaśnić historię świata? (16 marca 2018 22:56)

Ale to jest jeden przykład jednostkowy.. Aby wyciagac wnioski oczywiście w miarę obiektywne trzeba brać ogół ziemianstwa..Wiekszosc ziemian niestety nie było w takiej sytuacji jak Milewski.. A posiadłości ziemskie były różne.. 

Powtórzę ,brakuje mi w pańskim artykule konkretów ekonomicznych... Gdyby nie się pojawiły , jestem przekonany ,że wymowa pańskiego wpisu byĺaby całkiem inna..

Draniu
17 marca 2018 09:47

@Własność, socjalizm i wariatki – czy tym można wyjaśnić historię świata? (16 marca 2018 22:56)

Drogi Autorze proszę się zapoznać z harmonogramem zajęć przeciętnego ziemianina .. Posluguje sie Pan ogolnikami.. Corllyllus wlasnie dlatego postanowił założyć bibliotekę dziejów gospodarki naszego państwa ..Aby czytelnicy mieli większą świadomość .. Niestety w pańskim artykule ,tej świadomości nie zuwazyłem

Pańska wiedza na temat ciężkiej pracy na takich posiadłościach , jest bardzo nikła .. Jeśli porusza Pan sprawy ziemian to proszę posługiwać się liczbami , np jakie były podatki w II RP..?  Z jakimi zniszczeniami właścicieli ziemscy mieli do czynienia.. Sądzi Pan ,że walki odbywały się na wyznaczonych terenach, aby nie niszczyc upraw.? W związku z tym zachodzi pytanie ,czy ziemianie mieli czas na politykowanie..

Ktoś powie ,że ziemianie wynajmowali zarzad ...

Draniu
17 marca 2018 09:07

@Marin i Florin, czyli miłość prosto z Imperium (16 marca 2018 10:44)

To jest typowy masochista, który poprzez uzwentrznianie tej historii z tą prostytutką męską .. Próbuje usprawiedliwić się w oczach innych i szuka akceptacji ..

Draniu
16 marca 2018 22:12

@Cudeńko. Niemcy marzą o bojkocie Mundialu w Rosji. (16 marca 2018 11:07)

Bo te pomysły prasowe braciszkow  K nie są autentyczna, żywe ,.witalne.Nie ma w nich finezji ,polotu.. Nawet nie starają się o to.. Gdyby była autentyczna ,to by trzymała poziom .. Ona z dnia na dzien pada na twarz.... Juz takie glupoty smaruja , ze to ręce nogi opadają.. I to z jaką bezczelnością i tupetem..  Pycha ich gubi, przy totalnym braku wyobraźni.. Parę sztuczek dziennikarskich znają i sadza .ze już posiadają odpowiednią wiedzę na temat tworzenia gazety.. No i zdecydowanie są zamknięci na nowe pomysły, nowych ludzi.. Zgadza się , to jest banda kolesi..

Draniu
16 marca 2018 22:00

@Cudeńko. Niemcy marzą o bojkocie Mundialu w Rosji. (16 marca 2018 11:07)

Szczególnie ,że ich dział sportowy praktycznie nie istnieje.. I głosowali czytelnicy,którzy zielonego pojęcia nie mają jak sprawy wygladja w sporcie zawodowym , a w szczegolonosci w świecie piłki nożnej..A tak na marginesie Karnowscy sobie juz danwno, jak to sie mowi w gwarze kibicowskiej ,nagrabili...

 

Draniu
16 marca 2018 15:05

@Cudeńko. Niemcy marzą o bojkocie Mundialu w Rosji. (16 marca 2018 11:07)

Piłkarskie fedrecje swiatowe i europejskie.. To jest państwo w państwie.. Jedynym osobnikiem ,któremu udało się mieć  wpływ na krajową federację był właśnie Putin.. Nikomu na świecie się taka sztuka nie udała.. No może poczesci służbom amerykańskim, którym udało się namierzyć lapowkarzy,ale to tylko tyle.. Bo jak narazie nikt nie poniósł w tej sprawie żadnej kary.. Jedynie osoby biorące udział w tym procederze zostały odsunięty od swoich funkcji jakie pełnili w owych związkach piłkarskich..

 

Draniu
16 marca 2018 12:10

@Cztery ważne pytania, czyli ciąg dalszy marudzenia (15 marca 2018 12:56)

Sądzę ,że aktualnie nie zależy im na frekwencji , zależy im na jak nawikszej liczbie j głosow przy małej frekwencji... Ważne dla nich jest ,żeby się przeslzgnac na kolejną kadencję .. A o większości konstytucyjnej to mogą zapomnieć.. I osobiście uważam,że nawet jak ja by mieli to i tak by nie wiedzieli jak ja wykorzystać, i by było tak jak z tym ustawami prawnymi ,które są nierzetelne..

Draniu
15 marca 2018 17:17

@Polscy patrioci czytają "Trybunę Ludu" (15 marca 2018 10:34)

No tak ,nie pisałeś o ilości w ogóle .ale nadmieniłes 10 % Żydów , którzy ewentualnie brali udział w tej hucpie komunistycznej.. Ja powołałem się na dane nadreprezentacji Żydów na stanowiskach decyzyjnych . I o to między innymi się pozarli ,między sobą komuniści..  Generalnie chciałem zwrócić tylko uwagę ,że Marzec68 , straty jakie poniesli, to jedynie żydo-komuniści.. Ale później gdzie indziej ,szybko nadrobili. Malo tego , dostawali emerytury ..  Wiele osób o tym nie pamięta ,że to był wybór.. Nikt na siłę nie wypedzał.. Dziś natomiast dowiadujemy się ilu pozostało..  A wiec robienie  przez oficjieli z Marca68 martyrologii Żydów i ich przepraszanie jest przegieciem, to jest tylko moja opinia. ...

Draniu
15 marca 2018 16:33

Strona 1 na 9.    Następna