-

Draniu

Komentarze użytkownika

@Pałac na piasku... (20 stycznia 2018 17:07)

Nie wystarczy wygrywać bitwy, trzeba umieć wygrywać wojny.. A tej umiejętności JK nie posiada... Mnie wystarczy argumentacja wygranych wyborów 2005 i zmarnowanie ówczesnego potencjału.. 

Draniu
20 stycznia 2018 18:46

@Pałac na piasku... (20 stycznia 2018 17:07)

Natomiast plus powinno sie postawić wszystkim senatorom z PiS-u,którzy wczoraj bronili jak lwy immunitetu Koguta.. A następnie rzneli głupa ,ze nie wiedzą jak to się stało..  Dziś milczą wszyscy, elektorat ślepy ,nie widzi,ze łajba zdecydowanie  sie chwieje...A senatorowie pokazali JK, kto jest ważny i ma decydujące zdanie.. I co, uwazasz ,ze wszystko jest git ? 

Draniu
20 stycznia 2018 18:29

@Potencjał intelektualny czyli Tytus, Romek i A'tomek idą na włam (20 stycznia 2018 09:49)

A Tytus ,Romek i A'Tomek , pójdą na włam , do kogo? A no do tych ,którzy sie podzielili tymi  przykladowymi 1,5 mil  PLN..   I nie będą rozganiac korpo ludków..  

Draniu
20 stycznia 2018 13:52

@Sukces, czyli i ty zostaniesz urzędnikiem (19 stycznia 2018 10:26)

Otóż to... Co do mentalności urzedniczej to się ciągnie od zaborów ,spotegowana przez sanacje i komusze urzędy.. Do dziś utrwalana.. 

Draniu
20 stycznia 2018 13:26

@Sukces, czyli i ty zostaniesz urzędnikiem (19 stycznia 2018 10:26)

5200 dodatkowych miejsc pracy w samorządach do obsługi projektu 500+.. Dane pochodzą od samej Pani minister Rafalskiej.. Nie wmowicie mi,ze jest to program samoobalugujacy się.. I nikt nie został dodatkowo zatrudniony..   A ja nadal obstawiam ,ze ten pomysł socjalistyczny skończy się kartkami/bonmi

Draniu
20 stycznia 2018 13:20

@Sukces, czyli i ty zostaniesz urzędnikiem (19 stycznia 2018 10:26)

Wiesz doskonale i to wyjaśniłem, podałem jeden z wielu przykładów..To nie musi być akurat ten .. Jak się juz zawiesiłes na tych artykułach, i domagasz się wiedzy szczegółowej.. To również odsyłam do Internetu,abyś sprawdził sobie ceny artykułów dziecięcych.. Gdybym to ja zrobił, mógłbym być posadzony o trolling,wszak dyskusja jest o urzednikach, a nie o artykułach dziecięcych.. 500+ generuje kolejne tabuny urzędników, a więc koszty obsługi wzrastają.. Warto opracowac taki pomysł, aby nie generowł kolejnych miejsc pracy dla urzędników..  Taki był sens moje wypowiedzi..

Draniu
20 stycznia 2018 11:15

@Sukces, czyli i ty zostaniesz urzędnikiem (19 stycznia 2018 10:26)

Podaje przykłady  innych rozwiązań ,nie będę wchodził w szczegoły,moga to byc jeszcze inne przyklady ..Głównie chodzi o to aby rodziny wielodzietne mniejsze rachunki płaciły i korzystały z dużych ulg podatkowych... Takich aby to przysłowiowe 500 zł pochodziło właśnie z tych pieniędzy ,zaoszczedzonych np.na rachunkach miesięcznych..  Nikt mi nie wmowi ,ze 500 + ,plus obsługa urzędników tego projektu, jest jedyny rozwiązaniem,ze innych skutecznych nie ma.. Jeżeli masz na myśli skrajne ubóstwo w rodzinach wielodzietnych,albo wynikających z przyczyn np. choroby rodzica/ rodziców.. Takie rodziny winny być objęte  specjalną troską ..  Oczywiście generalizuje, i nie wymagaj ode mnie wypracowanego sytwmu..Najlepiej oczywiście ...

Draniu
19 stycznia 2018 22:39

@Kręta droga do naprawy Polski (19 stycznia 2018 17:48)

Dziwię sie ,ze jeszcze ktoś się łudzi ,że wygra walkę .. Przecież tu nie chodzi o  projekty,które niby mają być zrealizowane.. Tu chodzi tylko i wyłącznie o pozory pracy,i za to otrzymuje się pieniądze.. A kto będzie się będzie przejmował projektami ,które są realizowane w dłuższej perspektywie.. 

Rozmowa jest o dużych projektach.. Krętych drogach i długich marszach..Kiedy PiS nie jest wstanie,mając w senacie większość,przegłosowac wniosek o uchylenie immunitetu senatorowi Kogutowi.. I na tyle sa bezczelni ,ze głosują tajnie.. 

Szkoda sił na walkę z wiatrakami.. To jest kopanie się z koniem.. 

Draniu
19 stycznia 2018 19:36

@O naczyniach przepełnionych czyli istotne powody konwersji na katolicyzm (19 stycznia 2018 10:04)

A z czego wyniķała ta zasada mimikry: buntu, interesów, kompleksów itp. ? W Polsce przed II WS więcej było ortodoksów niż zasymilowanych Żydów.. Całe wioski żydowskie były odizolowane... Dzielnice ,które były samoistnymi gettami.. A J.Klaczko to jest dziewiętnasty wiek,gdzie tradycjonalizm religijny jest jeszcze bardzo silny.. Czy przykład J.Klaczko ,może wynikać tylko i wyłącznie z ambicji,czy aż tak wierzył w swoje zdolności,a może był wysłannikiem/agentem żydowskim w wiadomych celach.. ? Jedno jest pewne ,całkowicie się odciął od swoje etnicznej kultury.. A miał z tym poważny problem , przechrzicił sie po śmierci ojca.. Osobiście w nim widzę osobę .która działala w dysfunkcji.. Jakby nie patrzeć  był postacia tr ...

Draniu
19 stycznia 2018 16:17

@Sukces, czyli i ty zostaniesz urzędnikiem (19 stycznia 2018 10:26)

Mogę dziś sie założyć,że następnym krokiem projektu 500+ będą kartki/bony.. Nie ma nic gorszego jak państwem zarządzają urzędnicy czyli etatysci.. Nam potrzebny do zarządzania jest przedsiebiorca.. Prosze posłuchać aktualne wypowiedzi Romana Kluski,który teraz zajmuje się hodowlą owiec i produkcją serów.. Jego wypowiedzi nie są optymistyczne.. A ten człowiek został ostro przemielinony przez bandę urzędników,którzy za swoje błędne decyzje nigdy nie odpowiedzieli .. Brak w prawie odpowiedzialności urzędnika ,który podejmuje decyzję, jest poważnym zaniechaniem.. Dziś odpowiada za błędy urząd,a nie urzędników.. A urząd to są nasze pieniądze... 

Osobiście dla mnie ,urzedniki jest wrogiem number one.. W niczym nie pomaga .jedynie ko ...

Draniu
19 stycznia 2018 14:21

@O naczyniach przepełnionych czyli istotne powody konwersji na katolicyzm (19 stycznia 2018 10:04)

Ta sprawa również dotyczy  holocaustu.. Szanse na przeżycie o wiele większą mieli zasymilowani Żydzi.. Do dziś krążą opowieści ,ze Polacy najbardziej bali się przechowywać ortodoksów..  

Dziś właśnie powinno powstawać muzemu dotyczące kultury żydowskiej ,ale tej ortodoksyjnej.. Muzeum Polin to jest jedno wielkie nieporozumienie, świadczące o zakompleksiesiu środowiska żydowskiego.. Ta dominacja elementów nowoczesnych w tym muzeum jest żenująca.. Ona nic nam nie mówi o tej kulturze ,jedynie o kompleksach.. 

 

Draniu
19 stycznia 2018 13:46

@Sukces, czyli i ty zostaniesz urzędnikiem (19 stycznia 2018 10:26)

Peczniejaca biurokracja powoduje ,że to środowisko jest kryminogenne..  Aby ich kontrolować potrzebni są kolejni urzędnicy, na tym polega absurd..  

Zamiast 500+ ,szeroko zakrojny system niskiego opodatkowania wielodzietnych rodzin.. Niskie ceny artykułów dziecięcych ..  .. Nie wspominając o systemach kredytowania,które w porównaniu z innymi państwami aktualnie w Polsce są bandyckie.. Zniżki w rachunkach domów i mieszkań itp. itd..

I wiele innych pomysłów ,do których nie sa potrzebne tabuny urzędników.. Wyjść jest sporo.. Tylko trzeba zaufać ludziom... I oczywiście elastyczność w działaniu.. Dany projekt nie sprawdza się, zmieniamy.. 

A dziś mamy rozrastajaca się biurokrację ,galopujący dług pu ...

Draniu
19 stycznia 2018 12:58

@Sukces, czyli i ty zostaniesz urzędnikiem (19 stycznia 2018 10:26)

A miało być tak pięknie ,obecna partia rządząca jak również poprzednie zawsze obiecują ograniczenie biurokracji,przed wyborami..  A co mamy, ona pęcznieje i absurdalnie się rozrasta.. Wszystkie projekty socjalne , muszą być obsługiwane przez urzędników.. Budżet za nim trafi do poszczególnych departamentów ministerialny ,też przechodzi przez łapki urzędników.. Zanim trafi docelowo kupa kasy zostaje w łapach urzędników..  A urzędnicy to niemalże monarchia nam panującą.. Wczoraj była mowa o panu Bynajmniej czyli Patryku Jakim.. I co się okazuje , on nie jest typowym chłopcem z podwórka, który tyrał.. Ktoś się tematem zajął I przesledził jego szybką karierę.. A wspinaczkę zaczął od układów swoje ojca, ojciec oczywiści ...

Draniu
19 stycznia 2018 12:04

@Brytyjska emanacja niepiśmiennych francuskich baronów, czyli mądrości kumbryjskich pasterzy (18 stycznia 2018 23:36)

A teraz pomyślcie o tych wszystkich polskich wsiach, które pustoszeją.. Wsiach, gdzie kiedyś jak się przechodziło.. Kaczki gdakały,koguty piały, psy szczekały ,a każdy skrawek ziemi był uprawiany.. A ksiądz z ambony grzmiał i mówił, ziemia leżąca odłogiem to grzech.. I co pozostało,jedna wielka pustka..  Smutne. 

Dziś mieszkańcowi wsi nie opłaca się nawet uprawiać ogródka przydomowego, bo np kupowanie włoszczyzny w biedronce jest tańsze niż uprawa jej w ogródku..

Ps. Dziękuję za artykuł i film .. Autentycznie wzruszyłem się.. 

Draniu
19 stycznia 2018 11:37

@Porównali mnie do Józefy Henellowej! Czy Patryk Jaki się za mna ujmie? (18 stycznia 2018 10:31)

Ciekawy jestem, przy całej tej sprawie ,a jest ona dziwna.. Bardzo dziwna.. Czym się kierował Sąd  i jakie są przesłanki ,aby wyznaczyć taką sumę ? Czy zarobki JP wskazują na to?  Bo chyba z sufitu one nie są.. A kara winna być wspołmierna do zarobków.. Dziwna sprawa.. 

Pan Bynajmniej ,czyli PJ... Słusznie określony jednym trafnym słowem / rechotałem cały dzień/  :) .. Order uśmiechu się należy Gospodarzowi.  JP niestety takich sytuacji nie zauważa.. Tu już nie jest taki szybki i bystry.. :)

Draniu
18 stycznia 2018 18:51


@Porównali mnie do Józefy Henellowej! Czy Patryk Jaki się za mna ujmie? (18 stycznia 2018 10:31)

Ale czy aż tak trzeba reagować,że ministerstwo będzie monitorowało sprawę.. Przecież ta sprawa nie jest Jeszcze w sądzie.. Narazie posterunek dzielnicowy tym się zajmuje , i nie sądzę .żeby CBŚ się tym zajęło..

Czy tej rangi polityk , powinien reagować na każdą histerię dziwaków...  Czy w ogóle Jaki posiada jakąś wyobraźnię,czy on sobie żart robi.. Gdzie Krym, a gdzie Rzym.

A niech sobie wychodzą na ulice , całe zastępy teczowego towarzystwa.. Nie reaguje się na prowokację i tyle ..

A Internet i tak miałby temat I ma ,żeby sobie żartować z Pieczynskiwgo,który ma poważne problemy psychiczne..

Vasler ma rację,ze to jest kolejna mistyfikacja w spadku po PRL... I racją jest to,ze  szczyle się tym bawią..

O właśnie, czemu Jaki tak nie walcz ...

Draniu
18 stycznia 2018 13:58

@Porównali mnie do Józefy Henellowej! Czy Patryk Jaki się za mna ujmie? (18 stycznia 2018 10:31)

Otóż to. Prowincja w myśleniu i w działaniach../ prowincja, nie od miejsca zamieszkania,tylko stopień ograniczenia umysłowego/ Wystarczyło tylko dwa lat,żeby ukazali swoją głupotę.. Dla mnie to jest przerażające.. A tyle jest problemów ,które na już , na teraz , powinny być rozwiązywane.. Tragi-farsa.. 

Takie działania służą do odciagania uwagi od istotnych spraw.. Dla mnie to są świadome działania.. Bo jak inaczej takie zachowania polityków interpretować.. Jeden interesuje się piosenkarką , a inny jakaś zwykłą szapraniną dwóch kredytów, co to zwykły posterunkowy powinien się zajmować takimi sprawami..

Zasadnicze pytanie ,czy tylko głupota przez nich przemawia?

 

Draniu
18 stycznia 2018 12:11

@Czy samolot może poślizgnąć się na skórce od banana? (17 stycznia 2018 10:26)

I nie sądzę ,aby np PMM działał w sprawie katastrofy z podobną determinacją jak działała Golda Meir.. I tu nie chodzi o odwet,ale stopien determinacji..  Bo w sprawie tzw. skórki od banana jest potrzebna determinacja.. Jak i wielu podobnych sprawach do dziś nie wyjasnionych..

Draniu
17 stycznia 2018 15:58

@Czy samolot może poślizgnąć się na skórce od banana? (17 stycznia 2018 10:26)

Osobiście tak będę określał tę grupę osób, beneficjentów ..Spadkobiercow PRLu, z którym mentalnie  nie chcą się rozstac.Taka grupa jednak istnieje... Ale mniejsza o to.. Skórka od banana nadal leży.. Dukaczewsk np. nadal ma swobodę działania.

Wracając do katastrofy.. Przede wszystkim obecnie zaprzestano mówić o niesłusznej decyzji i błędnej w tak skomplikowanej sytuacji .. Mam na myśli o przkazaniu śledztwa stronie rosyjskiej.. Aż się prosiło w takiej sytuacji o arbitraż międzynarodowy.. Czego nie uczyniono.. 

 

Draniu
17 stycznia 2018 15:34

Strona 1 na 2.    Następna